Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

1% dla Marka Guarnery


Przyszedł czas rozliczeń podatku dochodowego. Co roku Rozliczając swój PIT można wspomóc najbardziej potrzebujących dzięki przekazaniu 1% podatku.

O

tę pomoc prosi Marek Guarnera, 26-letni mieszkaniec Chabówki, który porusza się na wózku inwalidzkim i potrzebuje ciągłej rehabilitacji.

- Urodziłem się 10 września 1992 roku. Moje życie mocno się skomplikowało 4 grudnia 2008 roku. Mając wówczas 16 lat, wskutek pęknięcia tętniaka mózgu znalazłem się w szpitalu w Nowym Targu. Operację przeszedłem w styczniu w szpitalu dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Od tego czasu pomimo systematycznej, częstej rehabilitacji ruchowej pozostaję wciąż osobą niepełnosprawną – mówi Marek Guarnera.

Reklama


- Nadal nie poruszam się na własnych nogach. Jedyną drogą aby to zmienić, jest ciągle leczenie poprzez rehabilitację ruchową oraz środki farmakologiczne. Niestety wiąże się to z olbrzymimi kosztami. Lekarstwa które muszę przyjmować nie są refundowane. Zaś koszty rehabilitacji, która jest konieczna by móc ponownie chodzić pochłaniają olbrzymią część domowego budżetu. Żaden z leków, które przyjmuję nie jest w żadnym stopniu refundowany. Wizyta u lekarza, który jest w Zakopanem to również duży koszt. Za samą konsultację muszę płacić około 150 PLN. Lekarstwa zaś to koszt rzędu 500-600 PLN. Rehabilitacja kosztuje zaś jeszcze więcej. Odbywa się ona średnio 5 razy w tygodniu. Koszty te pokrywane są ze środków, które zgromadzone są na moim subkoncie w Fundacji Słoneczko. Środki te zaś pochodzą przede wszystkim z 1% podatku. Przelewy, które spływają w końcówce każdego roku zapewniają mi leczenie. Dlatego więc bardzo Państwa proszę, o przekazanie 1% podatku pod wskazany adres. Każda kwota, jaka tylko spłynie zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację. Bardzo Państwa proszę o przekazanie 1% podatku PIT na moje subkonto – mówi Marek Guarnera.

Aby pomóc Markowi Guarnerze należy w zeznaniu podatkowym wpisać nr KRS 0000186434 z dopiskiem „na rehabilitację Marka Guarnera symbol 98/G”.


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.