Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Akademia Piłkarska Wierchy Rabka-Zdrój z szybkim rozwojem działalności


ReklamaOd czerwca ubiegłego roku przy klubie sportowym Wierchy Rabka-Zdrój prężnie działa i ciągle się rozwija akademia piłkarska, której pomysłodawcami byli zarząd klubu, ale przede wszystkim Kamil Lupa, który trenuje przyszłe gwiazdy piłki nożnej. Podczas trwania zimy w rozgrywkach halowych wystąpiły Orliki oraz Żaki i szczególnie Ci drudzy pokazali dość duży potencjał. Gościliśmy na jednym z treningów, który odbył się na hali I LO im. E. Romera w Rabce-Zdroju. 

W

uzdrowisku działają dwie konkurujące ze sobą szkółki piłkarskie. Przypomnijmy, że Didi-Gol okazał się najlepszy w rozgrywach halowych Żaków, ale debiutująca drużyna akademii Wierchów uplasowała się w wyrównanej stawce na siódmym miejscu. Przyszłość stoi jednak otworem, ponieważ z treningu na trening zaangażowanie maluchów i co najważniejsze nauka piłkarskiego fachu idzie do przodu. A konkurencja sprawia, że podnosi się jakość szkolenia. 

- Akademia Piłkarska Wierchy działa od czerwca ubiegłego roku. W ciągu tego okresu zrobiliśmy ogromny postęp - mówi piłkarz Wierchów a zarazem trener małych piłkarzy Kamil Lupa. - Zaczęliśmy uczestniczyć w różnych rozgrywkach turniejach ligach. Zaangażowanie zawodników na treningach jest ogromne, widać ich spore chęci do podnoszenia swoich umiejętności, co bardzo cieszy a zarazem jest pozytywnym impulsem do dalszej pracy z młodzieżą - dodaje.

Trener mówi także, że dzieci są już znudzone sezonem zimowym i chcą jak najszybciej grać na boisku oraz poczuć rywalizację w róznych warunkach pogodowych. - Nie możemy się doczekać sezonu letniego, aż wyjdziemy z hali na boisko - podkreśla. 

Ciągle prowadzony jest przez akademię nabór dzieci w wieku od 5 lat do 12 lat do zajęć piłki nożnej pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Akademia przy KS Wierchy Rabka-Zdrój zapewnia młodym zawodnikom wysoki poziom szkolenia, wykwalifikowana kadrę trenerską, udział w turniejach piłkarskich w całej Polsce, aktywne spędzanie czasu, naukę zasad gry fair play oraz naukę odpowiedzialności i współpracy z innymi. 

Zapraszamy do subskrycji kanału na Youtube oraz na Facebookowy profil akademii. 

fot. Jakub Kurek 


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.