Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Budowa DK 47 Rdzawka - Nowy Targ coraz bliżej


8 listopada ogłoszono przetarg na projekt i budowę drogi krajowej nr 47 z Rdzawki do Nowego Targu. Firmy i konsorcja mają czas na składanie ofert do 18 grudnia 2017 r.

P

rzetarg został ogłoszony przez małopolski oddział GDDKiA w obecności ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, wiceministra finansów Wiesława Janczyka oraz Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztofa Kondraciuka.Budowa nowej, dwujezdniowej drogi do Nowego Targu umożliwi szybsze i bezpieczniejsze połączenie Podhala i Zakopanego z innymi regionami kraju. To inwestycja, na którą mieszkańcy regionu i turyści udający się na wypoczynek w polskie góry czekali od lat  – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Reklama


Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, zakres inwestycji obejmuje budowę dwujezdniowej drogi klasy GP o długości 16,1 km, czterech węzłów drogowych: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód, Nowy Targ Południe oraz 22 obiektów inżynierskich (mosty, wiadukty, estakady).W ramach zadania zaplanowano także budowę dróg obsługujących tereny przyległe do inwestycji, infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, kanalizacji i odwodnienia, urządzeń ochrony środowiska (ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt) oraz przebudowę  infrastruktury technicznej – poinformowano.

Prace przygotowawcze dla inwestycji były prowadzone w latach 2008–2015. 26 czerwca br. Andrzej Adamczyk podpisał aneks do programu inwestycyjnego, dzięki czemu możliwa stała się jej realizacja.Atrakcyjność turystyczna Podhala i związane z tym duże natężenie średniego ruchu dobowego i jeszcze większe weekendowego, budowa drogi ekspresowej S7 z Lubnia do Rabki Zdroju oraz drogi dwujezdniowej nr 47 do Chabówki, gdzie połączy się z istniejącą drogą dwujezdniową do Rdzawki, uzasadniają kontynuację budowy odcinka dwujezdniowego do Nowego Targu. W mieście tym krzyżują się drogi krajowe nr 47 i 49 oraz droga wojewódzka w kierunku Czarnego Dunajca, rozprowadzające ruch na Podhalu – informuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Fot. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.