Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Cała Góra Barwinków rozbujała Rabkę (zdjęcia)


Pierwszego dnia maja publiczność, która przybyła do rabczańskiego Amfiteatru przy ulicy Chopina została rozbujana przez jedną z najpopularniejszych w Polsce  grup muzycznych wykonujących reggae i ska. Cała Góra Barwinków zaprezentowała swoje największe hity, jak również piosenki z najnowszej płyty i porwała do tańca głównie najmłodszą część widowni. 

J

Był to pierwszy w tym roku plenerowy koncert zespołu z Kłobucka, w ramach Sposoby Summer Tour 2018. Muzycy wystapią m.in. w Częstochowie, Opolu, Gizycku i Jaśle, ale nie powinno ich także zabraknąć na różnego rodzaju festiwalach muzyki reggae. Fani zespołu, mieszkańcy uzdrowiska jak i kuracjusze oraz turyści mogli usłyszeć takie piosenki jak "Tracę Czas", "24 Godziny", "W górę na raz", "Nie Mam Czasu" czy własną interpretację utworu "Byłaś Serca Biciem", który w oryginale wykonywał Andrzej Zaucha. Można śmiało stwierdzić, że wydarzenie znakomicie zainaugurowało długi, majowy weekend, na który do gorczańskiego uzdrowiska przybyły tłumy osób. Atmosferę podkręciła także piekna, słoneczna pogoda, która w ostatnich latach w tym czasie nie rozpieszczała. 

uż 2 maja o godzinie 18 w Galerii „Pod Aniołem”  przy ulicy Parkowej 5  odbędzie się RECITAL DLA NIEPODLEGŁEJ - Koncert pieśni polskich – w którym zaprezentują się Dawid Biwo bas-baryton oraz Dominika Peszko - piano. Natomiast w Święto Niepodleglości (3 maja) uroczystości rozpoczną się o godzinie 12 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych (Kościół p.w.św. Teresy od Dzieciątka Jezus). Tuż po zakończeniu Eucharystii na Deptaku przy Kawiarni Zdrojowej wystąpi Orkiestra Dęta OSP Rabka-Zdrój w koncercie pieśni patriotycznych "Wiwat Maj, 3 Maj" (godzina 13). O godzinie 15 Amfiteatr gościć będzie uczestników "Majówkowego Pikniku Rodzinnego" z róznymi atrakcjami: SIM BOX – magiczna kapsuła - wirtualna rzeczywistość z cudami nowoczesnej technologii, XVIII Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych  (wybór mistera  elegancji), wspólny taneczny korowód - POLONEZA CZAS ZACZĄĆ, a na koniec TANECZNA MAJÓWKA dla małych i dużych – zaprasza DJ MARIO. 

Reklama


Kolejne wydarzenia Majówki możecie Państwo sprawdzić pod adresem: www.mok.rabka.pl/index.php/8-anonse/532-majowka-2018

fot. Jakub Kurek

 


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.