Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Dwa ciężkie boje Wierchów

Po zwycięstwie 4:1 nad Orłem Wojnarowa piłkarze Wierchów Rabka-Zdrój musieli rozegrać w ciągu kilku dni dwa kolejne mecze, każdy z nich był szlagierem. Po pechowej porażne z Popradem Rytro, podopieczni trenera Marka Holochera pokonali 1:0 ekipę Sokoła Słopnice. Bramkę, która zdecydowała o trzech punktach zdobył Tomasz Ciećko. Ekipa z udrowiska zajmuje w tabeli trzecią pozycję.

R

abczanie udowodnili na starcie sezonu, że po letnich wzmocnieniach będą bić się o awans do IV ligi. Pokazał to pierwszy mecz z Orłem Wojnarowa, który biało – zieloni wygrali 4:1. Już trzy dni później musieli się jednak zmierzyć z niezwykle trudnym rywalem, a więc Popradem Rytro. Piłkarze z uzdrowiska świetnie weszli w spotkanie i już po jego pierwszej części powinni zapewnić sobie spokój na drugie 45 minut. Tak się jednak nie stało i mimo prowadzenia 1:0 po bramce Karola Jurca, gospodarze zdołali odpowiedzieć dwoma trafieniami i zgarnęli trzy punkty. Taka jest piłka nożna i niestety można przegrać, prezentując się lepiej od rywala.  W przypadku Wierchów o utracie przynajmniej jednego oczka przesądził kontrowersyjny rzut karny podyktowany przez arbitra w 85 minucie spotkania.

W niedzielę 19 sierpnia do Rabki-Zdroju przyjechała drużyna Sokoła Słopnice, która w minionym sezonie w ostatnim spotkaniu straciła szansę na awans. Wierchy na boisku przeważały, jednak kibice na jedyną bramkę musieli czekać aż do 58 minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy piłkarz Wierchów Tomasz Ciećko. Były to o tyle istotne trzy punkty, że pozwoliły beniaminkowi „okręgówki” awansować na trzecie miejsce w tabeli ze stratą tylko jednego oczka do zespołu z Rytra. Dzień później okazało się, że na pozycję lidera wskoczyła Jarmuta Szczawnica, która otrzyma walkower za nierozegrane spotkanie z Kolejarzem Stróże i z kompletem punktów prowadzi w stawce szesnastu drużyn. Decyzja ma być potwierdzona w czwartek.

Poprad Rytro – Wierchy Rabka 2:1 (0:0)
Trafienie dla Wierchów: Karol Jurzec
Wierchy: Piotr Gogola – Kamil Wróbel, Andrzej Czarnota, Mateusz Zdun, Artur Olszanicki, Karol Jurzec, Tomasz Ciećko, Kamil Lupa, Tymoteusz Chodźko, Dawid Masłowski, Marek Czyszczoń (46 Jakub Burtan)

Wierchy Rabka – Zdrój – Sokół Słopnice 1:0 (0:0)
1:0 Tomasz Ciećko
Wierchy: Piotr Gogola – Mateusz Zdun (65 Jakub Burtan), Kamil Wróbel, Andrzej Czarnota, Karol Jurzec, Dawid Masłowski, Kamil Lupa (85 Bartłomiej Kocik), Tomasz Ciećko, Rafał Kościelniak, Tymoteusz Chodźko, Artur Olszanicki