Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

II etap Podhale Tour 2018 o Puchar Wójta Gminy Raba Wyżna


Już w niedzielę 17 czerwca, odbędzie się kolejna odsłona zawodów kolarskich Podhale Tour, czyli wyścig o Puchar Wójta Gminy Raba Wyżna.

O

Stawką całego czteroetapowego cyklu jest prestiżowe trofeum, Kolarski Puchar Podhala, ufundowany przez starostę powiatu nowotarskiego Krzysztofa Fabera oraz posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Edwarda Siarkę.

Reklama 

Reklama


gromną szansę na zdobycie głównej nagrody ma czterech zawodników, którzy już na pierwszym etapie w Czarnym Dunajcu uzyskali nad resztą stawki znaczną przewagę, ale spokojnie, przed nami jeszcze trzy etapy i wszystko jeszcze może się zmienić.

Drugi etap liczy nieco ponad sześćdziesiąt kilometrów i rozpocznie się podjazdem z Raby Wyżnej przez Harkabuz, by szybko wspiąć się na wysokość 900 m/npm., gdzie czeka uczestników wesoła karuzela, a raczej diabelskie koło nieubłagalnie kręcące w zmiennym, przeważnie zawrotnym tempie swą różnorodną zawartością. Po dwóch godzinach zabawy piekielna maszyna zacznie wyrzucać ze swych wnętrzności nieco odurzonych i skołowanych trzykrotną rundą zawodników, z których pierwszy to zwycięzca i zdobywca Pucharu Wójta Gminy Raba Wyżna.

Wyniki etapu zaliczane są do klasyfikacji generalnej „Podhale Tour” oraz do klasyfikacji „Ligi kolarskiej”, a także do challange’u MZKol – dotyczy zawodników z licencją.

Mam nadzieję, że w niedzielę będzie pogodnie i na trasie przejazdu, licznie stawią się kibice by dopingować uczestników. Organizatorem zawodów jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice, a GOK w Rabie Wyżnej i Gmina Raba Wyżna, partnerami wspomagającymi.

Trasa zawodów: www.strava.com/routes/11529793

Tak jak zawsze, imprezą towarzyszącą, będą zawody dla dzieci i młodzieży szkolnej „Mini Podhale Tour”.

Dodatkowe informacje, regulaminy, klasyfikacje, zdjęcia itp. znajdują się na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl

Serdecznie zapraszamy do Raby Wyżnej.

Stanisław Kowalcze


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.