Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

IV Memoriał Marii Kaczyńskiej z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy


ReklamaNa stoku narciarskim w Zarytem w Rabce - Zdroju odbył się IV Memoriał Marii Kaczyńskiej, w którym wziął udział prezydent RP Andrzej Duda. Towarzyszyli mu parlamentarzyści.

Z

anim Andrzej Duda wziął udział w Memoriale, odwiedził Liceum Ogólnokształcące im. Romera, w którym znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona pamięci Marii Kaczyńskiej. Gości witali m.in. burmistrz Ewa Przybyło, posłanka PiS Anna Paluch, starosta Krzysztof Faber oraz dyrektor szkoły Marek Świder. W spotkaniu wzięli udział również Marta Kaczyńska, wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, a także minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Memoriał upamiętniający postać śp. Marii Kaczyńskiej, która w latach 1958-61, jako mieszkanka Rabki-Zdroju, uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera odbył się na stoku „Polczakówka”. Prezydent Andrzej Duda co prawda zjechał kilkukrotnie na nartach, jednak poza konkursem.

W ramach narciarskiej imprezy rekreacyjno-sportowej, zorganizowano zjazd – slalom po trasie dostosowanej do wieku uczestnika, rozgrywany w sześciu kategoriach wiekowych. Wśród parlamentarzystów najlepsze wyniki osiągnęli radni powiatu nowotarskiego Katarzyna Kubasiak (jedyna w swojej kategorii) i Tomasz Turski. Kolejne miejsca wśród mężczyzn zajęli wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński i wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski.

Organizatorem Memoriału Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju jest miejscowe koło Prawa i Sprawiedliwości oraz posłanka Anna Paluch.

ag

Fot. Piotr Duraj

 


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.