Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Kamil Lupa i Paweł Świder zapewnili Wierchom kolejne zwycięstwo

Piłkarze Wierchów Rabka-Zdrój wygrali swój czwarty mecz rundy wiosennej w Podhalańskiej "A" Klasie. Na boisku w Lipnicy Wielkiej po dwóch bramkach Kamila Lupy i Pawła Świdra pokonali miejscową Babią Górę 4:1 i tym samym utrzymali przewagę ośmiu punktów nad drużyną Podhala II Nowy Targ. Trzeba przyznać że spotkanie było bardzo zacięte, a gra obydwu zespołów mogła podobać się kibicom.

J

Fachowcy na Podhalu oceniali, że mecz Wierchów z walczącą o utrzymanie i wzmocnioną na wiosnę ekipą z Lipnicy Wielkiej będzie dla Rabczan niezwykle trudnym wyzwaniem. Przede wszystkim miał dać wszystkim fanom biało-zielonych odpowiedź na to, w jakiej formie są piłkarze trenera Franciszka Mrózka. Spotkanie dwóch drużyn z celami (Wierchy - awans, Biabia Góra - utrzymanie) spowodowało także zainteresowanie kibiców, którzy licznie przybyli na kameralne boisko, na którego tle rysuje się piękny masyw Babiej Góry.

uż początek spotkania pokazał, że będzie to ciężki bój o każdy centymetr boiska, a co najważniejsze o komplet punktów. Już w pierwszej minucie meczu Kucek miał 100 procentową sytuację, ale jego uderzenie z okolicy piątego metra znakomicie obronił Piotr Gogola. Była to znakomita interwencja, która dodała motywacji gościom. Trzy minuty później dobrze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Kamil Wróbel, jednak tym razem to bramkarz Lipniczan był górą. W 6 minucie meczu sędzia odgwizdał spalonego. G. Skoczyk dobrze wykonał wolnego, bramkarz Rabczan wybił piłkę przed siebie, jednak Borowy który wpakował ją do siatki był na pozycji spalonej. Kilka chwil później zaiskżyło z drugiej strony boiska, Kamil Lupa popisał się dobrym uderzeniem, ale strzał ten obronił Kobroń. Kolejne minuty meczu to uspokojenie gry przez Wierchy i coraz większa ich dominacja czego efektem była bramka na 1:0 w 14 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotr Szynalik uderzył w słupek, później próbował jeszcze jednego strzału, futbolówka dotarła do Pawła Świdra a ten dobrym uderzeniem otworzył wynik meczu. Bramkarz gospodarzy w tej sytuacji miał utrudnione zadanie, ponieważ piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i z rykoszetem wpadła do siatki. Końcówka pierwszej części spotkania to już dominacja zawodników trenera Mrózka. W 37 minucie znakomitą indywidualna akcją popisał się Kamil Lupa, minął dwóch piłkarzy Babiej Góry i strzelając po długim rogu podwyższył na 2:0. Dwie minuty później było już 3:0. Piłkę fatalnie rozgrywał bramkarz gospodarzy i wykorzystał to Paweł Świder, który przelobował Kobronia z okolicy 35 metra. Lipniczanie zaczęli brutalnie faulować, jednak bez powaznych konsekwencji.

Drugie 45 minut rozpoczęło się dla Wierchów bardzo dobrze. Kamil Lupa znakomicie uderzył piłkę z okolic 30 metra (z ostrego kąta) i wpadła za kołnierz bramkarza Babiej Góry. Pięc minut później Daniel Świder popisał się świetnym rajdem, jednak w sytuacji sam na sam lepszym okazał się Kobroń. Od tego czasu na boisku zaczęli przeważać gospodarze, którzy nie mieli nic do stracenia. W 56 minucie dobre zagranie Urbana wykorzystał Szczerba, który z piątego metra trafił w długi róg bramki i zdobył jak się okazało honorowe trafienie dla miejscowych. 78 minuta to kolejna dobra akcja piłkarzy z Lipnicy Wielkiej. Bardzo dobrą wrzutką popisał się Kucek, ale piłka uderzona głową przez S.Skoczyka poleciała nad poprzeczką. Minutę później kolejną groźną sytuację mieli Lipniczanie, jednak Gogolak przegrał rywalizację w sytuacji sam na sam z Piotrem Gogolą. Pod koniec spotkania groźnie uderzał z 15 metra Kucek, a chwilę później dobić rywali mógł Łukasz Sularz, który strzelił z 20 metra tuż obok słupka.

Wierchy Rabka-Zdrój zanotowały tym samym czwarte zwycięstwo na wiosnę i piłkarze zdobyli komplet 12 punktów. Kolejny mecz już w niedzielę,  o godzinie 17 na boisku w Rokicinach Podhalańskich. W tabeli na szcie sytuacja nie zmieniła się. Mecz o pozycję wicelidera padł łupem Podhala II Nowy Targ, którzy w Tylmanowej pokonali 4:0 Lubań.

Babia Góra Lipnica Wielka – Wierchy Rabka 1:4 (0:3)