Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Most tymczasowy w Białym Dunajcu zamknięty. Zakopianka nieprzejezdna.


Z powodu intensywnych opadów deszczu i podniesionego stanu wody na potoku Biały Dunajec postanowiono zamknąć tymczasowy most, ponieważ istnieje ryzyko iż przeprawa nie wytrzyma naporu wody. 

 

 

Sytuacja na Podhalu jest coraz bardziej poważna. Zalanych jest wiele miejscowości, istnieje ryzyko iż zostaną odcięte od świata. Z powodu zagrożenia porwaniem przez wodę słuzby były zmuszone zamknąć tymczasową przeprawę w Białym Dunajcu. 

Reklama
Komunikat w tej sprawie wydała KPP w Zakopanem - Z powodu wysokiego poziomu wody i napierających na most niesionych nurtem drzew, konarów itp, zapadła decyzja o zamknięciu mostu w ciągu Drogi Krajowej 47 (zakopianki) w miejscowosci Biały Dunajec. Kierowcy jadący w stronę Zakopanego z kierunku Krakowa, w miejscowości Szaflary muszą skręcić w prawo i przez Bańską jechać w stronę Zębu, aby powrócić na DK 47 w Suchem. Z kolei osoby chcące dostać się od strony Zakopanego do Poronina, Białki Tatrzańskiej, Bukowiny Tatrzańskiej, proszone są o kierowanie się tam przez Murzasichle gdyż Droga Krajowa (zakopianka) zamknięta jest już przy skrzyżowaniu z drogą na Suche - informuje zakopiańska policja. 

Aktualnie stan alarmowy przekroczyły górskie rzeki Białka, Cicha Woda, Poroniec, Ochotnica oraz Niedziczanka. Mieszkańcy Czarnej Góry, Ochotnicy Górnej, Krempach i Jurgowa walczą z podtopieniami posesji. 

fot. czytelnik 


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.