Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Motocyklista myślał, że zdołał uciec policjantom


Policjanci zatrzymali 24-letniego kierującego motocyklem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna nie posiadał uprawnień wymaganych do prowadzenia tego typu pojazdu.

 

J

ak przypomina mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji, jazda motocyklem wymaga doświadczenia i odpowiedzialności, a przede wszystkim posiadania odpowiednich dokumentów.

 

Reklama
— Zdarzają się jednak tacy, którzy siadając za kierownicą, zapominają o jakichkolwiek przepisach i zasadach na drodze. W dniu 5 kwietnia br. w godzinach południowych w trakcie przejazdu Drogą Krajową nr 7 w miejscowości Spytkowice policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zauważyli, że kierujący motocyklem marki MZ w trakcie jazdy nie używał kasku ochronnego — relacjonuje rzeczniczka. — Na widok radiowozu motocyklista zawrócił i szybko odjechał. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za uciekinierem, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając tym sygnał do zatrzymania się. Jednak kierujący motocyklem zignorował jadących za nim policjantów, przyspieszył i uciekł przez pola kierując się do pobliskich zabudowań. Z uwagi na to, że kierujący nie miał na głowie kasku ochronnego mundurowi bez problemu zapamiętali jego wygląd. Szybko ustalili właściciela pojazdu i pojechali do jego miejsca zamieszkania. Na posesji od razu zauważyli ten sam motocykl, a w domu zastali kierującego.

Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Spytkowic, który próbował się tłumaczyć, że uciekał przed policjantami, ponieważ jechał bez obowiązkowego kasku ochronnego.— Jak się później okazało, to nie był jedyny powód ucieczki. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień wymaganych do prowadzenia tego typu pojazdu. 24-latek został zatrzymany i teraz odpowie za swoje czyny. Za niezatrzymanie pojazdu i kontynuowanie jazdy pomimo wydania przez policjantów przy  użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania się grozi kierującemu nawet do 5 lat pozbawienia wolności — podsumowuje Dorota Garbacz.


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.