Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Niespokojny początek długiego weekendu w powiecie nowotarskim


Nadmierna prędkość, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych,  siadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, nieprawidłowe zachowania pieszych,  czy rowerzystów to główne przyczyny zdarzeń drogowych. Policja apeluj do kierujących o spokojną i rozważną jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego, a  do pieszych o poruszanie się w sposób prawidłowy, nie stwarzając  zagrożenia dla siebie i innych uczestników.

W

piątek rozpoczął się majowy weekend i tylko w ciągu trzech dni doszło do 2 wypadków śmiertelnych, 20 kolizji drogowych oraz ujawniono 4 czterech  nietrzeźwych kierujących pojazdami. 

- Do wypadku śmiertelnego doszło w  piątek około godziny 15.00 w miejscowości  Szczawnica. Kierujący samochodem osobowym Opel Astra jadąc ulicą św. Krzyża na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem,  zjechał z drogi i uderzył w mur posesji, a następnie w słup trakcji elektrycznej.  69-letni mężczyzna, mieszkaniec Szczawnicy pomimo prowadzonej reanimacji zmarł - mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Reklama


- Niespokojna na drogach okazała się niedziela, podczas której doszło do śmiertelnego wypadku oraz 6 kolizji drogowych miedzy innymi w Nowym Targu, Klikuszowej, Nowej Białej i Jabłonce. Około godziny 13.50 w Klikuszowej kierująca samochodem osobowym marki Opel nie zachowała bezpiecznej odległości między pojazdami i najechała na tył poprzedzającego samochodu osobowego marki Renault, który w wyniku uderzenia zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Ford, który następnie uderzył w samochód osobowy marki Audi. Nikomu z uczestników zdarzenia nic poważnego się nie stało. Około godziny 16.00 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Spytkowice 27-letni mieszkaniec Wielkiej Wsi kierujący motocyklem marki BMW, jadąc w kierunku miejscowości Rabka-Zdrój potrącił 84-letnią mieszkankę Spytkowic. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala. 84-latka zmarła w szpitalu, a  pozostałym osobom uczestniczącym w zdarzeniu nic poważnego się nie stało. Kierujący motocyklem mężczyzna był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają również okoliczności zderzenia czołowego samochodu osobowego marki BMW z samochodem osobowym marki Citroen, do którego doszło około godziny 16.30 w Nowej Białej. Na szczęście nikomu z uczestników nic poważnego się nie stało - mówi Dorota Garbacz.

- W niedzielę policjanci pomimo obsługi wielu zdarzeń drogowych nadzorowali również odcinek drogi w Chabówce w rejonie tzw. patelni, gdzie motocykliści często poruszają się niezgodnie z przepisami ruchu drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 33 kierujących motocyklami, z czego siedmiu ukarano mandatami karnymi, czterech pouczono, zatrzymano dowód rejestracyjny oraz skierowano dwa wnioski o ukaranie do sądu. Mundurowi ujawnili również jednego kierującego motorowerem, który wsiadł za kierownicę będąc  pod wpływem alkoholu. Ten odcinek drogi objęty jest szczególnym nadzorem, dlatego takie działania prowadzone będą cyklicznie, a nadzór nad ruchem w tym rejonie odbywa się nie tylko z lądu, ale również z powietrza - mówi rzecznik.


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.