Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Nowy radiowóz dla rabczańskich policjantów


W czwartek 24 stycznia 2019 roku odbyło się uroczyste wręczenie kluczyków do nowego radiowozu zakupionego w grudniu 2018 roku na potrzeby Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. W przekazaniu radiowozu uczestniczył komendant powiatowy policji w Nowym Targu  insp. Robert Bartosz, komendant Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju podinsp. Henryk Chudy, burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, wójt gminy Raba Wyżna Andrzej Dziwisz oraz wójt gminy Spytkowice Ryszard Papanek.

- Zakup nowego samochodu możliwy był dzięki wsparciu lokalnych samorządów. Kwotę 32.500 złotych przekazał Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, a po 5 tysięcy złotych na ten cel przeznaczyła gmina Raba Wyżna oraz gmina Spytkowice. Pozostała część pieniędzy pochodzi z budżetu Komendy Głównej Policji. Nowy radiowóz to Opel Mokka X z napędem 4x4. Samochód jest wyposażony w benzynowy silnik o pojemności 1,4 litra i mocy 103 KM. Nowy radiowóz będzie wykorzystywany w służbie przez funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego. Samochód pozwoli policjantom na szybszą reakcję na zgłoszenia co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miejscowości podległych rabczańskiemu komisariatowi - mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

- Komendant powiatowy policji w Nowym Targu insp. Robert Bartosz za wsparcie w zakupie nowego radiowozu serdecznie podziękował burmistrzowi Rabki-Zdroju oraz wójtom gmin Raba-Wyżna i Spytkowice - mówi Dorota Garbacz.

ReklamaKomentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.