Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Podziękowanie po spotkaniu „Po Latach”


Co zrobić w naszym wieku, aby włączyć się w tym wyjątkowym roku w podziękowania za odzyskaną Niepodległość. Pomysł takiego szkolnego spotkania przewijał się w moich myślach już od jakiegoś czasu. No i nadszedł ten wyjątkowy czas. Rok 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. A my, czyli rocznik 1944, w 1958 roku ukończyliśmy szkołę podstawową w Rabie Wyżnej.

 

W

 

roku I komunii św. było nas w klasie 40. Zostało nas 27. Jest 100-lecie, to my możemy obchodzić 60-lecie. I tak stworzyliśmy grupę inicjatywną, która przygotowywała to spotkanie własnymi środkami. Wpierw przygotowaliśmy groby naszych koleżanek i kolegów, chorągiewki biało-czerwone, znicze też z symbolem narodowym i róże, które przyniosła Henia, krótkie modlitwy i powrót do kościoła na uroczystą Mszę św., którą nabożnie odprawił i piękną homilię wygłosił ks. Marcin Barowicz. Potem było rozpoznawanie się i powiem, że w wielu przypadkach nie było to łatwe. Było śmiesznie. Następnie udaliśmy się do Domu Parafialnego na posiadek i wspominki. Tam odśpiewaliśmy Rotę. Z dziennika odczytana była obecność. W tym miejscu dziękuję ks. Proboszczowi za bezpłatne użyczenie nam sali. Potem były wspomnienia piosenek i małe tańce.  Żegnaliśmy się mówiąc "do zobaczenia". I tak może jeszcze się stanie.

Reklama


Grupa inicjatywna rocznika 1944 z Raby Wyżnej składa serdeczne podziękowanie uczestnikom „Spotkanie po latach” po 60 latach od ukończenia szkoły podstawowej w 1958 r. Zorganizowane ono zostało dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Szczególnie dziękujemy koleżankom i kolegom mieszkającym poza Rabą Wyżną. Pośród organizatorów ogromne zaangażowanie wykazała rodzina Kornasiów. Poza tym wielkim wsparciem wykazały się nasze koleżanki Józia Jagódka, Jadzia Bogdał i Ania Kozak. A także ludzie młodzi wykazali się dużą pomocą. Są to Honorata Kurek i Paweł Wojdyła. Bardzo też dziękujemy nieobecnym, ale usprawiedliwionym - Stefci Potocznej, Marysi Budziak-Pilarskiej oraz Stasiowi Zającowi.

Fizycznie uczestniczyli w spotkaniu:

spoza Raby Wyżnej:

- Janina Arendarczyk - Stoch, Załuczne
- Kazimiera Kowalczyk - Gonciarczyk, Sieniawa
- Janina Kulak - Miętus, Rokiciny
- Henryka Ponicka - Surówka, Mogilany
- Stanisław Kwaśniewski, Jaworzno
- Józef Mędrala, Kraków
- Jan Żądło, Spytkowice

z Raby Wyżnej:

- Zofia Bogdał - Działek
- Cecylia Domalik - Wsół
- Jadwiga Gacek - Bogdał
- Anna Janowiec - Zięba
- Józefa Jagódka
- Anna Trzeciak - Kozak
- Anna Zięba - Rapacz
- Rozalia Wędziarz - Gacek
- Tadeusz Kornaś
- Jan Sawina
- Antoni Antolak

 

Fot. Organizatorzy


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.