Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę


Policjantem się jest nie tylko na służbie. Dowiódł tego funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało, kierujący golfem miał 3 promile alkoholu w organizmie.

- 4 lipca, funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju w czasie wolnym od służby jechał swoim samochodem drogą krajową nr 28 w kierunku Rabki-Zdroju. Jego uwagę zwrócił jadący przed nim tak zwanym „wężykiem” samochód osobowy marki Volkswagen Golf, który niejednokrotnie przejeżdżał oś jezdni stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusz zasygnalizował światłami kierowcy golfa, aby się zatrzymał. Kiedy ten zjechał w zatoczkę policjant podbiegł do auta, zablokował kierowcy wyjście z pojazdu, a przez okno wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając w ten sposób dalszą jazdę. Jednocześnie o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego, który na miejsce natychmiast skierował patrol policji - mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Kierującym golfem okazał się mieszkaniec Mszany Dolnej, który miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Reklama


- Czujność policjanta i podjęte przez niego działania pozwoliły prawdopodobnie uniknąć tragedii na drodze. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat - mówi Dorota Garbacz. 


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.