Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Policyjne działania na „Patelniach” w Chabówce


30 września na tzw. „patelnie” w Chabówce zostały skierowane dodatkowe patrole policji. Łącznie w działaniach brało udział 14 policjantów również z jednostek ościennych.

W

sumie skontrolowano 57 motocyklistów, nałożono 23 mandaty karne m.in. za nadmierną prędkość, brak uprawnień i nieprawidłowy sposób zmiany pasa ruchu.– Zastosowano 15 pouczeń, sporządzono 2 wnioski o ukaranie do sądu, zatrzymano 2 dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań technicznych. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymano 1 prawo jazdy – informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji. –Obowiązkiem uczestnika ruchu jest unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego. Kierujący natomiast ma obowiązek poruszać się z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem uwzględniając warunki na drodze min. rzeźbę terenu, stan i widoczność drogi. Jednak nie wszyscy kierujący stosują się do tych zasad i traktują drogę publiczną jak tor wyścigowy – przypomina rzecznik.

Reklama


Za przykład niech posłużą ostatnie wydarzenia na tzw. „patelniach” w Chabówce, gdzie upadkiem zakończyła się brawurowa jazda trzech motocyklistów.– Około godziny 16.30 kierujący motocyklem Suzuki na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne – informuje mł. asp. Dorota Garbacz. – 23-latek z powiatu nowosądeckiego został przewieziony do szpitala w Nowym Targu. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał wielopoziomowego złamania kończyny dolnej lewej. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Rabce-Zdrój. Pozostałych dwóch kierujących motocyklami, którzy również stracili panowanie nad pojazdem i uderzyli w bariery energochłonne nie odnieśli obrażeń i zostali ukarani mandatami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w wysokości 500 złotych.

 

Fot. KPP Nowy Targ


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.