Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Pomóżmy Adasiowi


Adaś Kurzeja to pogodny 11-latek z Witowa. Niestety chłopiec choruje, i to poważnie. Pod koniec października zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną oraz guz śródpiersia. 

Pilny przeszczep szpiku jest konieczny. Niestety nikt z najbliższej rodziny nie może być dawcą, dlatego trwa gorączkowe poszukiwanie osoby, która spełni wszystkie medyczne wymogi i zechce uratować Adasiowi życie. Chłopiec potrzebuje kosztownych leków i dalszej pilnej diagnostyki. Program leczenia, któremu jest poddany Adaś jest realizowany przez NFZ w podstawowym zakresie. Aby chłopiec został zakwalifikowany do przeszczepu, musi przyjąć 5 dawek specjalnego, bardzo drogiego leku. Kuracja kosztuje około 500 tys. zł, co zdecydowanie przewyższa możliwości finansowe rodziny Adasia. Pozostały tylko trzy miesiące, aby zebrać fundusze i uratować życie tego radosnego, pełnego woli walki chłopca.

Stowarzyszenie Podhalańska Iskierka Nadziei prowadzi zbiórkę publiczną funduszy na leczenie chłopca. Do akcji przyłączył się również Oddział Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka, który w tym roku cały dochód z rozprowadzanych w kościele i sklepach w Podczerwonem oraz Koniówce kalendarzy przekaże na rzecz Adasia. Zbiórka potrwa do końca grudnia tego roku.

Reklama


W Szkole Podstawowej im. ks. Leona Musielaka w Witowie, do której uczęszcza chłopiec odbyła się zbiórka krwi. W akcji wzięli udział m.in. rodzina, koledzy i koleżanki Adasia. Z kolei 12 stycznia 2019 roku w Karczmie u Zapotocznego w Zębie odbędzie się zabawa charytatywna, przy dźwiękach zespołu "Hyrni Skołcanie" ze Starego Bystrego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Podhalańska Iskierka Nadziei. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz chłopca.

W mediach społecznościowych powstała grupa wsparcia dla Adasia, za której pośrednictwem również można mu pomóc www.facebook.com/groups/462948134232379.

Pamiętajmy, liczy się każda kwota. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wolne datki na konto Stowarzyszenia Podhalańska Iskierka Nadziej pod nr 29 8821 0009 0000 0005 9861 0001 (Podhalański Bank Spółdzielczy w Zakopanem) z dopiskiem „Dla Adasia Kurzeji”.

W imieniu rodziców chłopca serdecznie dziękujemy za każdą pomoc finansową.


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.