Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Puchar Podhala dla Sebastiana Druszkiewicza!


Tegoroczny cykl szosowych  zawodów kolarskich Podhale Tour został zamknięty. W Spytkowicach rozegrano ostatni, czwarty  etap - jazdę indywidualną na czas – o Puchar Wójta Gminy Spytkowice.

 

T

 

o zaszczytne trofeum zdobył po zaciętej walce Adam Wójcik Domin Sport, nieznacznie wyprzedzając lidera cyklu Sebastiana Druszkiewicza IN Mogilany Cycling Team, oraz Marka Wojnarowskiego Krakowski Klub Sportowy 72D. Trasa wyścigu liczyła tylko 26,5 km. jednak wymagające podjazdy oraz silny, przeciwny i boczny   wiatr, powodowały, że jej pokonanie w warunkach ostrej rywalizacji stanowiło nie lada wyzwanie. Toteż uzyskane czasy przejazdu poszczególnych uczestników budzą niemały respekt i potwierdzają ciągły wzrost poziomu amatorskiego ścigania.

Reklama


Podhale Tour, to cykl czterech szosowych wyścigów  kolarskich  Każdy etap jest klasyfikowany i nagradzany oddzielnie, oraz jest prowadzona klasyfikacja generalna całego cyklu. Zwycięzca Podhale Tour 2018, zdobywa Kolarski Puchar Podhala.  Zwycięzcą tegorocznego cyklu i zdobywcą Kolarskiego Pucharu Podhala został lider od pierwszego etapu Sebastian Druszkiewicz, drugie miejsce zajął Marek Wojnarowski, a na najniższym stopniu na podium stanął regularny Miroslav Lacus Cea Szwabik Cycling ze Słowacji. 

Wśród kobiet zwyciężyła Agata Miękinia Spokojnie Spokojnie przed Angeliką Grabiec Jas-kółka i Anną Kotuchną Sport Passion. Okazałe puchary wręczał starosta Nowotarski pan Krzysztof Faber, który wraz z posłem na Sejm RP Edwardem Siarką jest honorowym patronem imprezy. Kolarstwo szosowe staje się w ostatnim czasie niezwykle popularnym sportem i ciągle zdobywa nowych sympatyków. Co arcyważne, miłośnicy kolarstwa przede wszystkim czynnie uprawiają dyscyplinę, którą kochają, a nie ograniczają się tylko do kibicowania jak to ma miejsce w innych, tak zwanych narodowych sportach.  Dla nich warto organizować zawody, dla dzieci również, to czysta przyjemność. 

Gmina Spytkowice  znana jest ze swego przywiązania do kolarstwa, to tu w 2001 roku odbył się jeden z pierwszych w Polsce, ekstremalnych maratonów MTB Danielki, tu są organizowane od czternastu lat ogólnopolskie zawody MTB o  Puchar Szlaku Solnego, tu narodził się  cykl zawodów szosowych Podhale Tour, a organizatorem corocznej Góralskiej Pielgrzymki rowerowej Giewont-Hel jest oczywiście Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice. Dziękujemy byłym i obecnym władzom Gminy za dobry klimat dla kolarstwa.  Wyniki, zdjęcia na www.podhaletour.tcorzel.pl

Fot. Organizatorzy


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.