Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Rabka-Zdrój zaprasza na Festiwal Sztuki Ludowej i Ginących Zawodów


Dbaj o zachowanie spuścizny Twych ojców; rodzimej sztuki, rodzimej kultury. Dąż do tego, aby Twoja, oczyszczona z nalotów obcych, kultura ludowa poszła w górę, rozkwitnęła w kwiat wielkiej kultury narodowej, godnej zająć poczesne miejsce w dorobku wszechludzkim. Władysław Orkan – Wskazania dla synów Podhala(1922)

 

M

 

iejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza na FESTIWAL SZTUKI LUDOWEJ I GINĄCYCH ZAWODÓW, Rabka-Zdrój, 07 – 10 listopada 2018 r.
PROGRAM:

Reklama


Galeria „Pod Lilianną” ul. Nowy Świat 1
07 listopada - środa – godz. 10.00 – 17.00 Warsztaty malarstwa na szkle pod kierunkiem Ewy Marii Piechoty
08 listopada - czwartek - godz. 10.00 – 17.00 Warsztaty rzeźby w drewnie pod kierunkiem Zygmunta Wójtowicza
09 listopada – piątek - godz. 10.00 – 17.00 Warsztaty bibułkarstwa pod kierunkiem Marii Kani

Grupy zorganizowane na warsztaty uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tel. 182676626 lub rabkamok@wiknet.pl

10 listopada – sobota, godz. 15.00 Amfiteatr ul. Chopina 17

– Wernisaż plenerowej wystawy fotograficznej GINĄCE ZAWODY I RZEMIOSŁO ZATRZYMANE W KADRZE JANKA CIEPLIŃSKIEGO z udziałem Zespołu Regionalnego MAJERANKI oraz degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez KGW z Rdzawki.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura-Interwencje 2018. EtnoPolska.
Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu bezpłatny.

FESTIWAL SZTUKI LUDOWEJ I GINĄCYCH ZAWODÓW ma na celu ochronę najcenniejszych wartości folkloru, wzmocnienie tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze, upowszechnienie wiedzy na temat podhalańskiego dziedzictwa kulturowego uwzględniające tradycyjne dziedziny sztuk plastycznych, rękodzieła i rzemiosła, w tym ginących zawodów. Projekt ma charakter edukacyjny i promocyjny, na który złożą się warsztaty malarstwa na szkle, bibułkarstwa, rzeźby w drewnie oraz wystawa fotograficzna "Ginące zawody i rzemiosło zatrzymane w kadrze Janka Cieplińskiego”, której towarzyszy katalog.

Na wernisażu wystawy odbędzie się degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich. Warsztaty poprowadzą rabczańscy twórcy ludowi, "Zasłużeni dla kultury Polskiej". Do udziału w Festiwalu serdecznie zapraszamy dzieci, szczególnie przebywające na leczeniu sanatoryjnym w uzdrowisku oraz uczniów szkół z Rabki-Zdroju i regionu Podhala, a także młodzież, dorosłych i seniorów.


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.