Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Pewne zwycięstwo Wierchów i kolejny krok w stronę "okręgówki"

Piłkarze Wierchów Rabka-Zdrój wykonali kolejny krok w stronę awansu do "okręgówki". Po spokojnym i dość jednostronnym meczu pokonali na stadionie przy ulicy Jana Pawła II zespół Zapory Kluszkowce 3:0 po trafieniach Kamila Lupy, Andrzeja Czrnoty oraz Barłomieja Traczyka. Tym samym Rabczanie utrzymali bezpieczną przewagę nad goniącymi ich zespołami.

J

Po dwóch wyjazdowych i niezwykle zaciętych spotkaniach w Jordanowie i Nowej Białej, licznie zgromadzeni fani biało-zielonych liczyli na pewne zdobycie trzech punktów. Ważne było, aby intensywną i bogatą w mecze "Majówkę" (mecze z Zaporą Kluszkowce, Babią Góra Lipnica Wielka oraz Szarotką Rokiciny Podhalańskie) rozpocząć spokojnie, oszczędzając dużo sił. Trzech piłkarzy wierchów czyli Marek Zając, Viecheslau Pachabut oraz Karol Jurzec nie mogło zagrać z powodu żółtych kartek. Nieobecny był także Marcin Nawara.

uż w piątej minucie mogło być 1:0, ale Kamil Lupa nieznacznie pomylił się wykonując rzut wolny. Trzy minuty później miała miejsce kolejna znakomita akcja piłkarzy prowadzonych przez Franciszka Mrózka. Daniel Świder doskonale zagrał piłkę Pawłowi Świdrowi, lecz ten uderzył z 11 metra minimalnie obok słupka. 10 minuta spotkania to pierwsze zagrożenie ze strony gości, jednak Hagowski uderzył w sam środek bramki i piłkę pewnie wyłapał Piotr Gogola. Z minuty na minutę Wierchy miały coraz większą przewagę, którą udokumentował w 18 minucie Kamil Lupa. Tuż przed polem karnym doskonale oszukał obronę Zapory i z 16 metra lekkim, ale precyzyjnym strzałem otworzył wynik meczu. W kolejnych minutach dwa razy gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie strzałami z główki. Najpierw w 22 minucie strzał Bartłomieja Traczyka obronił Chryc, a dwie minuty później Piotr Szynalik uderzał tuż nad poprzeczką. 29 minuta spotkania to koronkowa akcja Rabczan. Piotr Szynalik doskonale dośrodkował piłkę na pole karne, a Andrzej Czarnota precyzyjnym uderzeniem z woleja podwyższył na 2:0. Po czterech minutach było już 3:0. Kolejny raz biało-zieloni doskonale wykonali rzut rożny, a dokładne dośrodkowanie Pawła Świdra mocnym strzałem z główki wykończył Bartłomiej Traczyk. Po trzech zdobytych bramkach gra nieco się uspokoiła i wynik do przerwy nie zmienił się.

Druga połowa spotkania była bardziej zacięta, ponieważ Zapora zaczęła częściej atakować i oddawała dość dużo strzałów, które były jednak za lekkie i Piotr Gogola nie miał przy nich zbyt utrudnionego zadania, aby złapać piłkę. W 48 minucie trójkową akcją popisali się Łukasz Sulasz, Daniel Świder i Paweł Świder, który wykończył akcję bardzo dobrym strzałem który w znakomity sposób obronił Chryc. Dwie minuty później kolejny raz górą był bramkarz Zapory. Dobrym rajdem na bramkę popisał się Łukasz Sularz, ale strzał nie był na tyle precyzyjny, aby pokonać po raz czwarty Chryca. W 66 minucie największą szansę na honorowe trafienie w tym meczu mieli piłkarze z Kluszkowiec. Doskonale z rzutu wolnego uderzał Jarząbek, jednak klasę pokazał golkiper Wierchów. Trzy minuty później Kamil Lupa doskonale zagrywał na 16 metr do Łukasza Sularza, jednak ten uderzył nad poprzeczką, natomiast w 75 minucie Lupa popisał się znakomitym uderzeniem z 40 metra (rzut wolny), który świetną paradą sparował na poprzeczkę bramkarz gości. W 87 minucie minimalnie niecelnie uderzał Ostachowski, a już w doliczonym czasie gry do centry z rzutu wolnego Lupy doskonale wyskoczył Jakub Kusiak i po jego strzale głową piłka otarła się o poprzeczkę.

To trzecie z rzędu na wiosnę zwycięstwo Wierchów, znacząco przybliżające Rabczan do awansu. Podhale II Nowy Targ, jak i Lubań Tylmanowa także zwyciężali w swoich meczach i utrzymali odpowiednio 8 oraz 11 punktów straty do biało-zielonych. W następnej kolejce piłkarzy z uzdrowiska czeka niezwykle trudny wyjazd do Lipnicy Wielkiej i mecz z walczącą o utrzymanie Babią Górą. Ważne spotkanie rozegrane zostanie także w Tylmanowej, gdzie Lubań zmierzy się z Podhalem. Remis bądź zwycięstwo Tylmanowian znacznie przybliży Wierchy do awansu.

Wierchy Rabka – Zapora Kluszkowce 3:0 (3:0)