Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Szkoleniowiec Wierchów Rabka-Zdrój uczy się od najlepszych


Od środy 23 kwietnia przez cały tydzień trener seniorów oraz juniorów młodszych Wierchów Franciszek Mrózek uczestniczył na zajęciach treningowych w klubie sportowym Cracovia Kraków pod okiem trenera Michała Probierza. Nasz szkoleniowiec posiada obecnie licencje UEFA A ale ciągle stawia przed soba kolejne wyzwania, które z pewnością zaowocują w przyszłości.

P

odstawą zdobywania wiedzy jest nauka od nejlepszych. Takim trenerem jest z pewnością Michał Probierz, który prowadził między innymi młodzieżowe reprezentacje Polski do lat 19 i 21. Pracował także w Poloni Bytom, Widzewie Łódź, Jagielloni Białystok, ŁKS-ie Łódź, Wiśle Kraków, GKS-ie Bełchatów oraz Lechii Gdańsk. W latach 2011-2012 był szkoleniowcem greckiego Arisu Saloniki, a obecnie prowdzi pierwszy zespół Cracovii. Tym bardziej jest to niezwykle efektywnie spędzony czas przez trenera Rabczan.  - Mój staż polegal na obserwacji zajęć prowadzonych przez trenera Michała Probierza oraz analizie mikrocyklu w okresie startowym. Po każdych zajęciach można było spokojnie porozmawiać z trenerem Michałem Probierzem oraz ze sztabem szkoleniowym - powiedział naszej redakcji trener Franciszek Mrózek. - Oprócz tego okresu startowego interesowała mnie praca w okresie przygotowawczym zimowym a dokładniej siła i wytrzymałość. Ten tygodniowy staż traktuje jako uzupełnienie i poszerzenie wlasnej wiedzy trenerskiej - dodał. 

Reklama


Największe wyzwanie podczas pracy w Rabce-Zdroju czeka szkoleniowca Wierchów już w środę. Na stadionie przy ulicy Jana Pawła II ekipa Wierchów zmierzy się z trzecioligowym Podhalem Nowy Targ. Ważny będzie także sobotni mecz u siebie z zespołem Czarnych Czarni Dunajec, bo przecież głównym celem jest wyczekiwany od lat awans do "okręgówki". Pozostaje tylko trzymać kciuki i udać się na rabczański stadion.  


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.