Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Tłumy na rabczańskiej Drodze Krzyżowej


ReklamaW piątek 31 marca odbyła się na ulicach Rabki-Zdroju uroczysta Droga Krzyżowa. Wzięły w niej udział tłumy mieszkańców uzdrowiska, którzy przybyli przeżywać czternaście stacji, które wspominają Mękę Chrystusa. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 18 przy kościele p.w. św. Marii Magdaleny, a wierni zakończyli modlitwę w kościele p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus. 

R

abczanie pokazali, jak wielkie jest ich przywiązanie do Boga i modlitwy. Sprzyjała piękna, wiosenno - letnia pogoda. W miejskim nabożeństwie, przy pięknie zachodzącym słońcu wzięło udział ponad tysiąc osób na czele z władzami miasta. Krzyż nieśli księża, siostry zakonne, Związek Podhalan, ministranci i lektorzy, maturzyści, dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii oraz młodzież która przyjmie sakrament bierzmowania, ojcowie, matki, babcie czy służba zdrowia. Śpiewano pieśni pasyjne, a przede wszystkim warto było wsłuchać się w rozważania, które czytali wolontariusze zaangażowani w Światowe Dni Młodzieży. Droga Krzyżowa zakończyła się w parafii p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, gdzie każdy mógł przyjąć Komunię oraz uzyskać odpust zupełny. 

Już od kilku lat tradycyjnie pod koniec Wielkiego Postu na ulicach Rabki-Zdroju odbywa się to bardzo popularne na całym świecie nabożeństwo pasyjne ku czci Chrystusa, który umiera za grzechy nas wszystkich. Cieszy, że z roku na rok coraz więcej mieszkańców uczestniczy w miejskiej Drodze Krzyżowej. Rozpoczyna się ona przy kościele św. Marii Magdaleny i biegnie ulicą Orkana oraz Parkową. Kończy się modlitwą oraz możliwością przyjęcia Komunii w drugiej rabczańskiej parafii. 

fot. Jakub Kurek


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.