Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie


VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie odbędą się w dniach 9 -10.02.2019 r. na stoku Stacji Narciarskiej Polana Sosny w Niedzicy (powiat nowotarski).

P

odczas mistrzostw wszyscy zawodnicy obowiązkowo startują w ubraniu specjalnym i hełmie strażackim. Mistrzostwa podzielone są na odrębnie klasyfikowane zawody indywidualne i drużynowe. Jednostki OSP mogą zgłosić swoich reprezentantów do konkurencji indywidualnej i drużynowej lub jednej z nich.

- W pierwszym dniu zawodów rozegrana zostanie konkurencja indywidualna - Slalom Gigant w Narciarstwie i Snowboardzie. Klasyfikacja w konkurencji slalom narty jest z podziałem na druhów i druhny, a także wiekowym 18 – 40 lat oraz 41 lat i więcej, snowboard bez podziału. W drugim dniu rozegrana zostanie konkurencja drużynowa - Strażacki Slalom Gigant. W tej konkurencji startują 4-osobowe drużyny narciarskie i snowboardu, a trasę slalomu drużyny muszą pokonać z wężem strażackim. Drużyny narciarskie klasyfikowanie są z podziałem na druhów, druhny oraz mikst, czyli zespoły mieszane składające się z 2 druhów i 2 druhen. Konkurencja drużynowa w snowboardzie klasyfikowana jest bez powyższego podziału, a skład 4-osobowej drużyny może być w dowolnej kombinacji ilościowej druhów i druhen. Można także zgłosić drużynę składający się z zawodników z kilku jednostek OSP np. reprezentację miejscowości, gminy lub powiatu - mówią organizatorzy.

Już dzisiaj zachęcamy wszystkich chętnych do zapisów. Trwają one do 7 lutego 2019. Kontakt do organizatorów i szczegółowe informacje pod nr tel. 731 880 083,  e-mail: tokbike1@op.pl lub Facebook: Ogólnopolska Olimpiada Strażaków OSP.

ReklamaKomentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.