Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

W Rabce-Zdroju powstanie wodny plac zabaw


Budowa wodnego placu zabaw w rabczańskim Parku Zdrojowym będzie możliwa dzięki dofinansowaniu unijnemu w wysokości 2 844 509,15 zł. Wkład własny gminy wyniesie 948 169,75 zł.

Z

ałożeniem projektu jest poszerzenie oferty Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju o kolejną atrakcję przeznaczoną dla dzieci. W rejonie obecnego dużego placu zabaw powstanie innowacyjny, pierwszy w Małopolsce ogólnie dostępny obiekt.W ramach projektu planuje się zagospodarować obszar o pow. ok 0,89 ha poprzez budowę szeregu elementów małej architektury i urządzeń, które w całości stworzą przestrzeń zabawy i edukacji w oparciu o wodę. Na planowanej do zagospodarowania przestrzeni powstaną m.in. fontanny: „Ściana Wodna”, „Fontanna Skalna” oraz zespół fontann edukacyjnych, w której znajda się m.in. „Fontanna gejzer”, „Fontanna centralna w kręgach”, fontanna „Koło z parasolami wodnymi” oraz fontanna „Wir wodny” wraz z systemem do interaktywnych zabaw wodno-świetlno-muzycznych – informuje UG Rabka-Zdrój.

Reklama


Wieczorem plac zabaw ma się zamieniać w kolorową fontannę. Całość otoczona zostanie m.in. nowymi ciągami pieszo-spacerowymi.Powstała infrastruktura będzie atrakcją dla najmłodszych osób odwiedzających Rabkę-Zdrój w okresie wiosenno-letnim i wczesnojesiennym, ale będzie też stanowić atrakcyjny element małej architektury w przestrzeni Parku Zdrojowego budując jego klimat i wizerunek ciekawej, nowocześnie zagospodarowanej i dostosowanej do oczekiwań odbiorców przestrzeni publicznej. Projekt jest jednym z ostatnich elementów wzbogacania przestrzeni Parku Zdrojowego. Zadanie będzie realizowane w 2018 r. – podaje urząd.

W 2017 r. Rabka-Zdrój pozyskała łącznie 12 034 910,76 zł ze środków z Unii Europejskiej.

 

Fot. UG Rabka-Zdrój


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.