Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Wygrany sparing Wierchów w eksperymentalnym składzie

W niedzielę na boisku w Nowym Targu piłkarze Wierchów Rabka - Zdrój zagrali pierwszy mecz sparingowy pod wodzą Mariana Tajdusia. Był to udany debiut, ponieważ pokonali B-klasowy zespół KS Bystra z Bystrej Podahalańskiej 5:1, a bramki zdobyli: Łukasz Majerski - dwie, Łukasz Sularz, Paweł Świder oraz Kamil Lupa.

P

o remisie z Jarmutą Szczawnica, kiedy to po raz ostatni zespół prowadził Piotr Bania, trener Tajduś miał utrudnione zadanie. W barwach drużyny nie mogli z różnych powodów wystapić Bartłomiej Traczyk, Jakub Kusiak, Tomasz Potaczek oraz Kamil Wróbel, a dłuższą przerwę w grze będzie musiał niestety mieć Daniel Świder. W pierwszym składzie wystapili więc Zygmunt Zawodniak i Marek Czyszczoń, a po przerwie Krzysztof Zapała oraz Karol Jurzec. Trener postanowił postawić na duet Lupa oraz Sularz w ataku. Świetnie zaprezentował się w spotkaniu ze słabszym rywalem Paweł Świder, który popisał się świetnymi rajdami, a jeden z nich zakończył bramką.

Po pierwszej połowej było 3:0 po golach Świdra, Sularza oraz Majerskiego. Widać było jeszcze brak zgrania i ten eksperymentalny skład, jednak Wierchy prezentowały się na sztucznej trawie pozytywnie, popełniając błedy głownie w rozegraniu i przyjęciu piłki. Na początku drugich 45 minut KS Bystra strzeliła, jak się okazało honorowego gola, natomiast biało - zieloni dołożyli jeszcze dwa trafienia: Lupy z rzutu karnego oraz Majerskiego, który trafił po raz drugi w spotkaniu.

- Sparing można zaliczyć na plus. Braki kadrowe były szansą dla pozostałych zawodników do pokazania się. Mecz mieliśmy pod kontrolą, jednakże brakowało dokładności i celnośći. W piątek kolejny sparing z bardziej wymagającym rywalem - mówił po spotkaniu napastnik Wierchów Kamil Lupa.

Kolejny mecz sparingowy Wierchy Rabka-Zdrój zagrają w piątek na boisku w Słopnicach, a ich rywalami będzie ekipa Turbacza Mszana Dolna. Początek spotkania o godzinie 20:00.

Wierchy Rabka-Zdrój - KS Bystra 5:1

Bramki: Łukasz Majerski (2),Kamil Lupa, Paweł Świder, Łukasz Sularz

Skład zespołu: Krzysztof Kawula - Marek Zając, Marek Czyszczoń (Krzysztof Zapała), Zygmunt Zawodniak (Karol Jurzec), Viachaslau Pachabut - Konrad Białoński, Artur Homoncik, Łukasz Majerski, Paweł Świder - Łukasz Sularz, Kamil Lupa