Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Wypadek na zakopiance w Tenczynie. Dzieci ranne w zderzeniu autobusu, TIRa i samochodu osobowego (zdjęcia)


Na zakopiance w Tenczynie przed południem doszło do katastrofy drogowej. Autobus przewożący dzieci, ponad 40-osobową grupę siódmoklasistów, zderzył się z samochodami ciężąrowym i osobowym. Autobus i TIR po zderzeniu spadły ze stromej skarpy.

D

roga została całkowicie zablokowana. Na miejscu obecne były karetki oraz kilka śmigłowców LPR, a także strażacy z JRG Myślenice, JRG Rabka - Zdój oraz strażacy OSP z okolicznych miejscowości. Ranni, w tym dzieci przewiezieni zostali do szpitali. 

W zdarzeniu udział wzięło 47 osób, w tym 42 dzieci. 5 osób z ciężkimi obrażeniami ciała zostało zabranych do szpitala. Strażacy musieli pomóc wydobyć poszkodowanych, zwłaszcza kierowcę TIRa, który zakleszczony został w kabinie. Jak mówią świadkowie, cudem przeżył.

Reklama


Na miejscu obecny był wojewoda małopolski Piotr Ćwik, starosta myślenicki oraz wójt gminy Lubień. Wojewoda podziękował wszystkim za sprawną akcję. Jak podkreslił pierwszej pomocy poszkodowanym udzielił strażak ochotnik, który jechał prywatnie tuż za autobusem. Dzięki temu akcja rozpoczęła się natychmiastowo. Jak się okazało strażakiem tym był druh z OSP Pieniążkowice, który jechał do Krakowa. Piotr Ćwik zapewnił, że w pobliskiej szkole zorganizowane zostało wsparcie psychologiczne.

Trwają ustalenia okoliczności zdarzenia. Ka informuje Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji, samochód osobowy jadący w stronę Krakowa z nieznanych przyczyn uderzył w naczepę tira, jadącego z naprzeciwka. TIR zjechał na przeciwny pas i uderzył czołowo w autobus, który jechał w kierunku Krakowa. 

Policja zaleca objazd przez Mszanę Dolną drogą krajową nr 28. Droga może być zablokowana do późnych godzin, ze względu trudności z usunięciem pojazdów.

 

Fot. Piotr Duraj


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.