Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Wystawa "Muzeum im. Władysława Orkana wczoraj i dziś w fotografiach ze zbiorów Piotra Kuczaja"


Od 6 marca w Muzeum im. Władysława Orkana zagościła nowa wystawa czasowa pt. "Muzeum im. Władysława Orkana wczoraj i dziś w fotografiach ze zbiorów Piotra Kuczaja".

Autorem wystawy jest znany rabczański fotoreporter, dokumentalista, który od lat archiwizuje i dokumentuje historię Rabki i okolic. Jego wielką pasją jest kolekcjonowanie archiwalnych fotografii oraz pocztówek z Rabki. Autor albumu „Złote lata Rabki-Zdroju” jest jednocześnie redaktorem profilu na facebook’u pod tym samym tytułem.

- Wystawa prezentuje jak zmieniło się otoczenie zabytkowego drewnianego XVII w. kościółka pw. św. Marii Magdaleny na przestrzeni 100 lat. Materiał ilustracyjny do wystawy stanowią zarówno archiwalne fotografie w większości pochodzące z początku XX w., dotąd nieprezentowane szerszej publiczności, pochodzące ze zbiorów Piotra Kuczaja, a także zdjęcia współczesne prezentujące kościół w jego nowej roli wnętrza-ekspozycji, którą zyskał za sprawą Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju - mówią przedstawiciele muzeum.

Reklama


Wystawa czynna w godzinach otwarcia muzeum do czerwca 2018 r.


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.