Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Zacięta walka o Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju


Stu dwudziestu zawodników stanęło na starcie niedzielnego wyścigu z cyklu Podhale Tour, o Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju. Barwny peleton miał do pokonania tylko 64 kilometry trasy, lecz był to niezwykle trudny etap, głównie z powodu licznych, ostrych podjazdów, co prawda długie i szybkie zjazdy rekompensowały trud wspinaczki ale 15% ścianki zaskoczyły niejednego twardziela.

P

roblemy miał również lider Sebastian Druszkiewicz IN MOGILANY CYCLING, który tym razem musiał zadowolić się czwartą lokatą, lecz na szczęście nie stracił zbyt wiele do najgroźniejszego konkurenta, trzeciego na mecie Marka Wojnarowskiego KRAKOWSKI KLUB SPORTOWY 72D, i z bezpieczną przewagą oczekuje finałowego rozstrzygnięcia w Spytkowicach. 

O zwycięstwo, przez ostatnie kilka kilometrów, zacięty bój toczyli ze sobą znakomity Piotr Tomana WLKS KRAKUS BBC CZAJA i Maciej Furczyk. Doświadczenie i doskonała taktyka zdecydowały, że Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju pojechał z Piotrkiem do Krakowa.

Reklama


Ogromne mocje towarzyszyły również  rywalizacji dzieci i młodzieży szkolnej. Tereny gościnnej Ochotniczej Straży Pożarnej i KS Chabówka były areną zmagań o Grand Prix Rabki-Zdroju. W zawodach wzięło udział osiemdziesięciu ośmiu młodych adeptów kolarstwa, co cieszy i napawa optymizmem w kontekście rozwoju kultury fizycznej wśród młodego pokolenia.

Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice, a wsparcia finansowego udzielił Urząd Miejski i MOK w Rabce-Zdroju.

Fot. zdjęcie poglądowe


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.