Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Zwycięstwo juniorów młodszych z Rabki-Zdroju w Klikuszowej

Drużyna Wierchów Rabka-Zdrój pokonała na boisku w Klikuszowej 4:1 miejscową Lepietnice Klikuszowa/Obidowa w piątej kolejce I Podhalańskiej Ligi juniorów młodszych. Dzięki zwycięstwu piłkarze Franciszka Mrózka przybliżyli się do drugiego miejsca w tabeli na koniec krótkich, bo trwających zaledwie dwa miesiące rozgrywek, w których każdy zespoł gra tylko pięć spotkań.

P

Przed meczem z Lepietnicą juniorzy młodsi z uzdrowiska mieli na koncie cztery oczka za zwycięstwo z Babia Górą Lipnica Wielka oraz sensacyjny remis z Podhalem Nowy Targ. Niestety po porażce z Orawą Jabłonka na boisku w Rabce-Zdroju było praktycznie wiadomo, że pierwsze miejsce ucieka. Spotkanie było o tyle istotne, że triumf dawał szanse na wicemistrzostwo w podhalańskiej lidze tym bardziej, że Orawa zdecydowanie przegrała z Podhalem, natomiast w ostatniej kolejce zmierzy się z Szaflarami. Jeżeli młodzi piłkarze z gorczańskiego miasteczka wygrają z Szaflarami, a Orawa przegra z tym samym rywalem to drugie miejsce stanie się faktem. Trudno uwierzyć bowiem w wysoką porażkę Podhala z Babią Górą.

otyczka w Klikuszowej rozpoczęła się od mocnych ataków gospodarzy, którzy byli wyjątkowo nieskuteczni, a przy okazji Wierchom sprzyjało szczęście. Obraz gry zmienił się w siódmej minucie, kiedy to Krzysztof Wnękowicz otworzył wynik meczu. Na drugiego gola czekaliśmy zaledwie cztery minuty, a na listę strzelców wpisał się Huber Kozak. W 18 minucie było już 3:0, po trafieniu z rzutu karnego Jakuba Czecha. Kolejne minuty to wyrównana gra, jednak na początku drugiej połowy dość niespodziewanie dominowali juniorzy młodsi Lepietnicy, strzelając w 56 minucie bramkę kontaktową, której autorem był Mateusz Luberda. Klikuszowianie nie wykorzystali także rzutu karnego, co zemściło się 10 minut przed końcem spotkania, kiedo to po raz drugi na listę strzelców wpisał się Hubert Kozak.